Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na makijaż permanentny?

Większość osób (tak, mężczyźni też korzystają) podejmuje decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego kierując się wygodą. Wykonanie makijażu permanentnego oka (kreska bądź zagęszczenie linii rzęs) dają efekt wyrazistego wyglądu oka w każdej chwili. Makijaż permanentny ust podkreśli kolor a już samo podkreślenie konturu ust nada złudzenie optycznie je powiększy. Jest to również sposób na skorygowanie kształtu i symetrii ust. Najczęstszymi powodami do wykonania makijażu permanentnego brwi są:
Gotowy makijaż skraca czas poświęcany np. na przygotowanie przed wyjściem z domu, a przede wszystkim dodaje większej pewności siebie. Gotowy makijaż czyni każdy poranek mniej stresującym i bardziej komfortowym. Wypad na siłownię, czy wizyty na basenie nie rozmyją makijażu, ale dodadzą pewności siebie. Samo pojawienie się brwi o regularnym kształcie, pasujące do twarzy potrafi umownie odjąć lat.
Na makijaż permanentny decydują się również (za zgodą lekarza) osoby po chemioterapii (utrata włosów, brwi), czy mastektomii (odtworzenie brodawki z medycznym permanentnym odtworzeniem obrazu 3D brodawki sutkowej). Natomiast utrata włosów np. w wyniku łysienia plackowatego (za zgodą lekarza) pozwala zatuszować skórę głowy dając wrażenie mikro włosków.