Manicure

Manicure tytanowy, co to jest?

Już sama nazwa pozwala nam się domyślać, że stylizacja paznokci tą techniką może mieć coś wspólnego z twardością, siłą, mocą, niezniszczalnością. Tytan jako pierwiastek chemiczny posiada najwyższy stosunek wytrzymałości mechanicznej do swojego ciężaru, a nazwa tego pierwiastka pochodzi od bóstw z mitologii greckiej.

(źródło: Wikipedia: Tytan_(pierwiastek)).

Manicure tytanowy jako stylizacja paznokci pojawił się u nas ok 4 lata temu, mimo to na świecie (USA) jest stosowany od około 1960 roku.

Na czym polega manicure tytanowy?

Cały początkowy proces przygotowania paznokci jest podobny do innych technik stylizacji. Cechą charakterystyczną jest to, że nie jest wymagane korzystanie z lampy UV/LED. Produkty używane do stworzenia stylizacji manicure tytanowego to płyny i puderki, które w określony sposób i w odpowiedniej kolejności nanoszone są na paznokcie i w ten sposób tworzą stylizację manicuru tytanowego.

Dla kogo jest polecany manicure tytanowy?

Manicure tytanowy dedykowany jest osobom posiadającym słabe, cienkie i łamliwe paznokcie. Bazy używane do wykonania manicure tytanowego Lart zawierają m.in. witaminy i wapń, co sprawia, że paznokcie nie tylko się wzmacniają, ale również przyśpiesza to ich wzrost. Manicure tytanowe to również technika, która może być alternatywą dla osób, które mają opory przed lampą UV/LED, ponieważ w tej technice nie jest używana.

Nanoszenie puderków/kolorów na paznokieć przypomina aplikowanie np. sypkiego akrylu w innych technikach stylizacji paznokci. Aplikacja koloru na paznokcie w manicure tytanowym odbywa się poprzez zanurzenie kolejnych paznokci w odpowiednim pojemniku z puderkiem.

Czy to jest higieniczne, aby każdy wkładał swoje palce w te same pojemniczki z puderkami?

Wątpliwości rozwiewa fakt, że puderki zawierają w swoim składzie m.in.:

Co to za składniki?

Dwutlenek tytanu, to składnik otrzymywany ze sproszkowanych minerałów, sterylnych i stosowanych do produkcji kosmetyków mineralnych, np. odżywek do paznokci.

Poliner akrylowy stosowany jest w stomatologii, używany również jako dodatek do jednego ze środków przeciwbólowych w żelu.

Nadtlenek benzoilu to substancja stosowana m.in. w kosmetykach trądzikowych, działa odkażająco i dezynfekująco.

Cyjanoakrylan to związek, który dzięki swoim właściwościom klejącym w kardiochirurgii oraz okulistyce używany jako klej tkankowy (cyjanoakrylowy), zaś np. w Wietnamie zastępował nici chirurgiczne.

W skład puderków wchodzą również witaminy A, E, D3 i B5 oraz Wapń.

Co jest przeciwskazaniem do manicure tytanowego?