Makijaż permanentny powiek

Zadzwoń i zapytaj o aktualne promocje

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na makijaż permanentny?

Większość osób (tak, mężczyźni też korzystają) podejmuje decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego kierując się wygodą.
Wykonanie makijażu permanentnego oka (kreska bądź zagęszczenie linii rzęs) dają efekt wyrazistego wyglądu oka w każdej chwili.
Makijaż permanentny ust podkreśli kolor a już samo podkreślenie konturu ust nada złudzenie optycznie je powiększy. Jest to również sposób na skorygowanie kształtu i symetrii ust.
Najczęstszymi powodami do wykonania makijażu permanentnego brwi są:

Gotowy makijaż skraca czas poświęcany np. na przygotowanie przed wyjściem z domu, a przede wszystkim dodaje większej pewności siebie.

Gotowy makijaż czyni każdy poranek mniej stresującym i bardziej komfortowym. Wypad na siłownię czy wizyty na basenie nie rozmyją makijażu, ale dodadzą pewności siebie. Samo pojawienie się brwi o regularnym kształcie, pasujących do twarzy, potrafi optycznie odjąć lat.

Na makijaż permanentny decydują się również (za zgodą lekarza) osoby po chemioterapii (utrata włosów, brwi) czy mastektomii (odtworzenie brodawki z medycznym permanentnym odtworzeniem obrazu 3D brodawki sutkowej).

Natomiast w przypadku utraty włosów, np. w wyniku łysienia plackowatego, makijaż permanentny (za zgodą lekarza) pozwala zatuszować skórę głowy, dając wrażenie mikro włosków.

Trwałość makijażu permanentnego

Trwałość makijażu permanentnego jest indywidualną sprawą każdej osoby. Na trwałość wpływa wiele czynników. Czynniki, na które mamy wpływ (fizjologia każdego organizmu różni się i w takim wypadku trudno przewidzieć 100% efektu), a które zwiększą szanse osiągnięcia pożądanego efektu, to:

Przy pigmentacji ust dodatkowo należy pamiętać, aby:

Makijaż permanentny ust nie jest zabiegiem powiększającym usta, można im nadać wyrazistości poprzez pigmentację granicy linii wargowej, co optycznie je powiększy.

Wykonanie pigmentacji poza linię wargową jest nieprawidłowe i nieestetyczne.

Okres gojenia po pigmentacji to możliwość wystąpienia:

Powikłania, jakie mogą wystąpić po zabiegu pigmentacji

Częste:

  • rumień
  • obrzęk
  • jeżeli jesteś nosicielem wirusa opryszczki, to zwiększone jest prawdopodobieństwo, że po pigmentacji szczególnie ust może się ona uaktywnić (przed pigmentacją ustal z lekarzem możliwości zapobiegania występowaniu)

Rzadkie:

  • zakażenia (wirusowe, bakteryjne)

Bardzo rzadkie

  • migracja pigmentu
  • bliznowce

Bardzo ważne jest, aby przed zabiegiem pigmentacji zapoznać się z przeciwwskazaniami i zaleceniami pozabiegowymi.

Tylko spełnienie wszystkich warunków do wykonania makijażu permanentnego daje szansę na szybkie, bezpieczne i satysfakcjonujące rezultaty wykonywanego zabiegu pigmentacji.

Podczas wizyty przed zabiegiem otrzymasz do wypełnienia i podpisania kartę/świadomą zgodę na wykonanie zabiegu makijażu permanentnego. Zawarte są w niej informacje, które możesz przeglądnąć również na tej stronie. Zapoznanie się z tymi informacjami daje osobie wykonującej zabieg możliwość bezpiecznego dla Ciebie wykonania zabiegu. Pamiętaj, że późniejsza pielęgnacja pozabiegowa jest równie istotna, aby efekt został osiągnięty w sposób bezpieczny, bez żadnych powikłań.
Ważne!
Jeżeli reakcje zapalne utrzymują się przez okres dłuższy niż tydzień, lub wystąpią jakiekolwiek reakcje niepożądane, to należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Jeżeli podczas wypełniania karty zostanie zatajone przeciwwskazanie, to osoba wykonująca zabieg nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne powikłania związane z zatajonym przeciwwskazaniem.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości związane ze swoim zdrowiem i przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu makijażu permanentnego, to koniecznie skonsultuj się z lekarzem, a jeżeli jest taka potrzeba, to wykonaj odpowiednie wskazane przez lekarza badania.

Pamiętaj, Twoje zdrowie jest najważniejsze.

Przed zabiegiem klient podpisuje oświadczenie (karta świadomej zgody na zabieg) potwierdzające zapoznanie się z przeciwwskazaniami i zastosowanie się do nich.